کابل های با عایق سرامیکی MICC – صنایع فلزی و معدنی

برند های تولید کننده کابل های MICC با عایق سرامیکی – صنایع فلزی و معدنی
نام برند نشان تجاری دریافت کاتالوگ دسته‌بندی
Cavicel دریافت فایل کابل های با عایق سرامیکی MICC
Nvent Pyrotenax دریافت فایل کابل های با عایق سرامیکی MICC
Wrexham دریافت فایل کابل های با عایق سرامیکی MICC

ساختمان این نوع از کابل از هادی مس با عایق سرامیکی از جنس اکسید منگنز که درون یک غلاف مسی قرار گرفته است تتشکیل شده است. این کابلها جهت استفاده از در محیط هایی با حرارت بسیار بالا جهت تضمین برقراری مدار در صورت آتش سوزی استفاده میشوند. این کابلها با تعداد حداکثر 19 رشته ساخته میشوند.

از آنجاییکه در ساخت این نوع از کابلها از هیچ نوع مواد ارگانیک بجز در دو انتها استفاده نمیشود، در برابر آتش بسیار مقاوم تر از کابلهایی هستند که در ساخت آنها از عایق های پلاستیک استفاده میشود. از کابلهای عایق معدنی در کاربردهای ضدحریق خاص مانند مدارات اعلام حریق، اطفا حریق و تخلیه دود کاربرد دارند. در کاربردهای صنعتی که در آن انتقال مایعات قابل اشتعال وجود دارد که بروز کوچکترین شعله باعث از بین رفتن کابلهای قدرت و یا کنترل خواهد شد کاربرد داردند. به دلیل توانایی بسیار بالای این کابل در مقابله با حرارتهای بسیار بالا و محیطهای یونیزه کننده، این کابل کاربردهایی در صنایع معدنی و نیروگاههای هسته ای نیز دارد. لوله فلزی که غلاف کابل را تشکیل داده است، عایق بسیار مناسبی در برابر امواج الکترومغناطیس است.

کابلهای MICC  با یک روکش پلاستیکی رنگی جهت مشخص نمودن کابل پوشیده شده اند. این روکش پلاستیکی نیز یک لایه مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی غلاف مسی ایجاد مینماید.

شرکت کابل الماس خاورمیانه با استفاده از انبارهای خود در انگلستان  توانایی تامین این کابلها را در کوتاه ترین زمان ممکن دارد.

استاندرها و گواهی های مرتبط با کابل های MICC با عایق سرامیکی – صنایع فلزی و معدنی